




| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50/1000 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Size | Square & Rectangular Pipe: Φ10-40mm; Round Pipe: Φ50mm |
| Processing Pipe Length | 200-1000mm |
| Inverter Power | 4KW |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Brush | Flat steel wire wheel, 300×32 bore (0.3mm wire) |
| Machine Dimension | 2360mm×1020mm×1060mm(H) |