





| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50/1500 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Size | Square & Rectangular Pipe: Φ10-50mmRound Pipe: Φ8-16mm / Φ16-50mm |
| Processing Pipe Length | 200-1500mm |
| Inverter Power | 4KW |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Brush | Flat steel wire wheel, 300×32 bore (0.3mm wire) |
| Machine Dimension | 2830mm×1020mm×1060mm(H) |