





| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50/1000 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable by materials |
| Processing Bar Diameter | Φ3-10mm |
| Processing Bar Length | 80-1000mm |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable for Φ3-10mm |
| Machine Dimension | 2320mm×980mm×950mm(H) |