








| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX70A550 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Diameter | Φ25-70mm |
| Processing Pipe Length | 40-500mm (The diameter shall not exceed the length) |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ25-70mm |
| Machine Dimension | 1800mm×1150mm×950mm(H) |