




| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50A110 (Customizable on demand) |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Bar Diameter | Φ3-5mm |
| Processing Bar Length | 30-110mm (Based on customer's data) |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ3-12mm |
| Machine Dimension | 1350mm×1100mm×1350mm(H) |