




| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | Hydraulic DX50D1000 |
| Motor | 3HP×6P |
| Outer Diameter of Processed Round Pipe | Φ20-80mm |
| Length of Processed Round Pipe | 100-1500mm |
| Standard Accessories | 1 set of standard chamfering cutter disc, 2 sets of circular fixtures |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable for different materials |
| Hydraulic Pump | 2HP |
| Special Accessories | Replace fixtures for pipes of different specifications |
| Working Pressure | 15-20kg |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Machine Dimension | 2920mm×1000mm×1000mm(H) |