





| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50/2000 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Outer Diameter of Round Steel | Φ8-15mm |
| Processing Length | 200-2000mm |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ8-20mm |
| Machine Dimension | 3230mm×980mm×950mm(H) |