







| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50A120 |
| Main Drive Power | 3KW |
| Processing Outer Diameter | Bar: 4-25mm, Pipe: 8-50mm |
| Processing Length | 18-120mm |
| Chamfering Angle | 10°-60° (Customizable) |
| Processing Efficiency | 550-720 pieces per hour, varying with workpiece outer diameter |
| Working Voltage | 120V/220V/240V/380V/415V/440V/480V, configurable for global standards |
| Applicable Materials | Steel, iron, stainless steel, copper, aluminum, PVC and plastic bars |
| Machine Dimension | 140×100×200cm |
| Weight | Net Weight: 560kg, Gross Weight: 660kg |