









| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50A550 |
| Motor | 2HP×4P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Bar Diameter | 4-8mm |
| Processing Bar Length | 40-500mm (Diameter shall not exceed length) |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ4-12mm |
| Machine Dimension | 1780mm×1000mm×1000mm(H) |