





| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX50A120 |
| Main Driving Power | 3KW |
| Processing Outer Diameter | Bar: 4–25mm, Pipe: 8–50mm |
| Processing Length | 18–120mm |
| Chamfer Angle | 10°–60° (Customizable) |
| Production Efficiency | 550–720 pcs/hour, varies with workpiece outer diameter |
| Working Voltage | 120V/220V/240V/380V/415V/440V/480V, customizable for global standards |
| Applicable Materials | Steel, iron, stainless steel, copper, aluminum, PVC & plastic bars |
| Overall Dimension | 140×100×200cm |
| Weight | N.W.:560kg, G.W.:660kg |