







| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX60B |
| Motor | 2HP×2P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Diameter | Φ18-60mm, minimum inner hole chamfer 16mm |
| Standard Cutter | Φ18-60/7-17mm |
| Processing Pipe Length | Over 80mm, fixture thickness: 40mm |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Machine Dimension | 700mm×700mm×1100mm(H) |