




| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX120B |
| Motor | 3HP×3P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Diameter | Φ30-120mm |
| Processing Pipe Length | Minimum length: over 60mm |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ60-120mm |
| Machine Dimension | 580mm×680mm×1100mm(H) |