






| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX60B |
| Motor | 2HP×2P |
| Rotational Speed | 1200 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Bar Diameter | Flat chamfering for Φ4-5mm; only outer chamfer for larger sizes |
| Processing Bar Length | Minimum length: over 100mm |
| Working Air Pressure | 6-8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ4-30mm |
| Machine Dimension | 580mm×680mm×1050mm(H) |