






| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DX80B |
| Motor | 2HP |
| Rotational Speed | 800-1000 RPM, adjustable according to different materials |
| Processing Pipe Diameter | Φ10-80mm, minimum inner hole: 8mmAvailable inner hole sizes: 10/12/22/30/34/35/25/28/42/38mm |
| Processing Length | Minimum length: over 100mm |
| Hydraulic Pump | 2HP |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire, 50Hz |
| Cutter Head | Standard cutter head, applicable range: Φ10-80mm |
| Machine Dimension | 1230mm×680mm×1100mm(H) |