






| Item | Specification |
|---|---|
| Model | DX60B |
| Motor | 2HP×2P |
| Spindle Speed | 1200 RPM (adjustable for different materials) |
| Processing Pipe OD | Φ18–60mm; Min inner hole chamfer: 16mm |
| Standard Cutter | Φ18–60mm / 7–17mm |
| Processing Pipe Length | ≥80mm, fixture thickness:40mm |
| Required Air Compressor Pressure | 6–8kg/cm² |
| Working Voltage | 380V three-phase four-wire,50Hz |
| Overall Dimension | 700×700×1100mm(H) |